Zveme vás na 15. ročník LCW,

na největší sraz amerik v České republice,

který se bude konat 13. až 16. června 2024

v autokempu Merkur v Pasohlávkách!

plakat vstupne souteze ubytovani catering upozorneni
vizuál

CRUISING

Cruising po areálu kempu Merkur se stal jednou z nejoblíbenějších činností na našem Lucky Cruisers Weekendu. Historie této činnosti sahá světově do 70. let, kdy byla na vzestupu skandinávská subkultura Raggare. Pomalé cruisování po městech ve full-size křižnících se poté přesunulo na srazy amerik pořádaných v Norsku, Finsku a hlavně Švédsku. Ameriky obsypané mladými rebely se pomalu ploužily mezi ostatními auty a jejich veselé osádky komunikovaly s přihlížejícími. Extrémně bujará a přesto velmi přátelská atmosféra měla však vždy jednu důležitou zásadu – a to, že řidič musel být naprosto střízlivý. Z tohoto důvodu se za volantem často objevovaly ženy nebo nejmladší členové party. Myšlenku cruisování k nám do ČR poté přivezli návštěvníci největšího srazu amerik na světě „Power Big Meet“ ve švédském Västerås, kam se vyráželo po roce 1989 i z Čech a Moravy.

Na LCW vám tento fantastický prvek srazové zábavy umožňujeme a těší nás, že si jej tak užíváte. Rok od roku je o cruisování větší zájem, o čemž svědčí stále více obsypaných station wagonů a pickupů s veselými posádkami. Abychom mohli cruising i nadále společně provozovat, prosíme vás o dodržování pravidel.

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CRUISOVÁNÍ NA LCW:
1) cruisujeme vždy po směru hodinových ručiček a pouze v jednom směru
2) maximální rychlost je 20 km/h (12 mph)
3) nepředjíždíme, jezdíme v řadě za sebou
4) řidič vozu odpovídá za bezpečnost celé posádky, včetně osob na korbě nebo v otevřeném STW
5) řidič vozu nikdy nepožije alkoholické nápoje ani návykové látky!

Přestože by nás to velmi mrzelo, při nedodržení pravidel cruisování bychom byli nuceni cruising okamžitě ukončit a pohyb vozidel po areálu znemožnit! Věříme, že si cruising společně užijeme bez problémů ?

Všechny fotografie byly pořízeny na LCW v Pasohlávkách 2018-2023